Könyvek
Káoszelmélet
Ezt a könyvet azoknak ajánljuk, akik szerint az állam szükséges rossz.
Félig igazuk van.
Ennek a rövid kötetnek a két esszéje amellett érvel, hogy az állam két legfontosabb 'funkciója' - a jog és a védelem - hatékonyan biztosítható a szabad piacon. Az államról tehát bebizonyosodik, hogy teljesen szükségtelen. Az anarchia, a kényszerítő államhatalom hiánya nem tévesztendő össze a káosszal.
Az értékekről szóló filozófiai viták helyett ezek az írások inkább az 'anarcho-kapitalizmus' vagy 'piaci anarchia' mechanikájára összpontosítanak, az egyetlen olyan társadalmi rendszerre, amely tiszteletben tartja a tulajdonjogok és a szerződés szentségét. Ahelyett, hogy az egyenlőség szocialista eszményével foglalkoznának, az önkéntes együttműködés és a méltányosság piaci anarchista eszményét kínálják.
Végső soron az olvasóra bízzuk annak eldöntését, hogy melyik rendszer - az állami vagy a piaci - a jobb megoldás.
Gazdasági válságok
Ez az ország – és a nyugati világ zöme – jelenleg az infláció és hitelexpanzió időszakát éli. Ahogy növekedik a forgalomban levő pénzmennyiség és bővülnek a bankbetétek, emelkedni kezdenek az árucikkek és szolgáltatások árai. Fellendül a gazdaság.
Viszont a pénzkínálat bővítése és a hitelexpanzió által mesterségesen teremtett fellendülés nem tarthat örökre. Előbb vagy utóbb véget kell érnie, mivel a papírpénz és a bankbetétek nem helyettesítik a nemlétező tőkejavakat.
A gazdaságelmélet cáfolhatatlanul demonstrálta, hogy az expanziós pénz- és hitelpolitika által megteremtett bőség illuzórikus, és szükségszerűen gazdasági krízishez és válsághoz fog vezetni. Ez újra meg újra megtörtént a múltban, és ismét meg fog történni a jövőben.